برخی از بندهای جدید در قانون صدمات شخصی چیست؟

تعطیلات یک زمان خاص از سال است که به سپری کردن وقت با خانواده و دوستان نزدیک اختصاص داده می‌شود. در این زمان، شما اغلب به چیزهای شخصی توجه کمتری می‌کنید. اما با توجه به اینکه در این مدت، حوادث شخصی، به ویژه تصادفات خودرو و آسیب‌های ناشی از لغزش و سقوط، افزایش می‌یابند، باید به این مسائل توجه داشته باشید یا حداقل آگاه باشید. شما هرگز نمی‌دانید که چه زمانی نیاز به کمک یک وکیل متخصص در آسیب‌های شخصی در انتاریو برای مشاوره حقوقی در پروندتان دارید.

در زمینه قوانین آسیب‌های شخصی در کانادا، تغییرات زیادی در حال اجرا و ارتقاء هستند و مهم است به جزئیات این تغییرات توجه کنید.

در تاریخ 23 اکتبر 2019، تغییرات گسترده‌ای در مورد ماده 76 آیین دادرسی مدنی معرفی شدند. این تغییرات از 1 ژانویه 2020 به اجرا درآمدند و تأثیر زیادی بر روی روند پیگیری دعاوی در مورد آسیب‌های شخصی خواهند داشت. اصلاحات مربوط به دعاوی جراحات شخصی بیشترین تأثیر را خواهند داشت.

1 ژانویه 2020 علاوه بر شروع سال جدید، تغییرات مهم دیگری نیز دارند به اجرا درمی‌آیند که تأثیر مستقیمی بر روی تنظیم و رسیدگی به پرونده‌های آسیب‌های شخصی در سراسر کشور خواهند داشت.

بندهای جدید در قانون صدمات شخصی

در ادامه به برخی از اصلاحات قابل توجه که به مستقیم بر قوانین آسیب‌های شخصی تأثیر می‌گذارند، اشاره می‌شود:

– **افزایش محدودیت‌های مالی**: یکی از تغییرات مهم این است که محدودیت‌های مالی برای مواردی که تحت رویه ساده‌شده قرار می‌گیرند، افزایش پیدا کرده است. سقف پولی افزایش یافته و از 100,000 دلار به 200,000 دلار ارتقاء یافته تا فرآیند دادخواهی را ساده‌تر کند. این تغییر منتظر است که افراد با تمکن مالی کمتر و بیمه‌نامه‌های محدود از این تغییر بهره‌مند شوند.

– **محدودیت‌های محاکمه توسط هیئت منصفه**: تغییرات دیگری هم در راستای سرعت‌بخشی در روند قضایی و کاهش هزینه‌های مالی مالکان مالیات ارائه شده است. محاکمه‌های هیئت منصفه در مورد آسیب‌های شخصی تنها برای مواردی که کمتر از 200,000 دلار خسارت وارد شده است، با تعدادی استثناء مجاز خواهند بود. این استثناءها شامل مواردی می‌شوند که مرتبط با تخفیف اشتباه، بازداشت یا اعمال ضرب و شتم بی‌مورد، افترا یا تهمت می‌شوند.

– **کاهش مدت زمان آزمایشی**: مدت زمان هر آزمایشی که به طور خاص به ماده 76 مرتبط می‌شود، از طریق این تغییر به 5 روز، از جمله آخر هفته‌ها محدود شده است. اگر نیاز به تمدید مهلت دادگاه داشته باشید، در شرایط خاص می‌توانید درخواست تمدید تاریخ محاکمه را ارائه دهید، اما دادگاه به هیچ عنوان موظف به قبول یا دادن تمدید اضافی نیست.

این تغییرات تنها بخشی از تغییراتی هستند که در سال‌های آینده در نظر گرفته شده است. اگر سؤالی در مورد پروندتان دارید یا نگران هستید، بهتر است با یک وکیل ماهر در زمینه آسیب‌های شخصی مشورت کنید.

ممکن است در رسانه‌های اجتماعی مانند تبلیغات فیس‌بوک به دنبال وکیلان آسیب‌های شخصی جستجو کرده باشید و پیدا کردن یک وکیل مناسب کار دشواری باشد.

در موسسه حقوقی میریان، تیم وکلای آسیب‌های شخصی ما به مشتریان کمک می‌کنند تا حقوق خود را درک کنند و برنامه‌ای موثر برای دستیابی به اهداف خود ترسیم کنند. امروز یک ارزیابی رایگان رزرو کنید!